Наша історія

Інформація
про Козятинський центр дитячої та юнацької творчості

Короткі історичні відомості:

Із листа Державного комітету СРСР по народній освіті від 25.10.1988 року №92-16-235/8 «Про відкриття Центра позашкільної роботи  в м.Козятині Вінницької області та умовах оплати праці керівних працівників цього Центру»
                                                                    Начальнику управління народної               
                                                                    освіти Вінницького облвиконкому
                                                                    тов. Гуцолу А.А.
                                                                    Міністерство народної освіти
                                                                    Української РСР /до відома/

        Держкомітетом  СРСР по народній освіті розглянуто пропозицію управління народної освіти Вінницького облвиконкому про відкриття в м.Козятині Центра позашкільної роботи з дітьми та підлітками як позашкільного закладу та віднести його до першої групи по оплаті праці керівних працівників.
       Враховуючи прохання громадськості м.Козятина, підтриману управлінням народної освіти Вінницького облвиконкому, дозволом по погодженню з Міністерством фінансів СРСР, відкрити в цьому місті замість Будинку піонерів та школярів і Станції юних техніків Центр позашкільної роботи з дітьми та підлітками як позашкільний дитячий заклад…

Перший заступник Голови
Міністр СРСР                                                                       В.Л.Шадріков.


01.09.1988 року Рішенням виконкому районної Ради народних депутатів № 312 від 17.11.1988 р. відкрито Центр позашкільної роботи з дітьми та підлітками;
24.04.2003 року Рішенням виконавчого комітету Козятинської міської Ради № 299 змінено назву на Центр дитячої та юнацької творчості.

Керівний склад закладу:

Директор - Мельник Ольга Олександрівна,  вчитель математики, педстаж - 33 роки,  стаж на посаді - 25 роки.
Заступник директора  навчально-виховної роботи - Яворська Аліна Олексіївна, вчитель історії та правознавства, педстаж - 9 років.
    
Статут Козятинського центру дитячої' та юнацької творчості (нова редакція), затверджений рішенням 16 сесії   6 скликання                                                               
Козятинської міської ради    23.03.2012 р.

Атестація

 Заклад атестовано у 2006 році.   Свідоцтво № 003622,  видано  12.12.2008р.

        В Козятинському центрі дитячої та юнацької творчості працює 15 гуртків,   об’єднань , а саме:  «Барви» , «Сувенір» , «Естетика побуту», «Бісерне рукоділля», «Чарівна лоза», «Радіоелектронне конструювання», «Оригамі», «Веселкові візерунки», «Спортивний туризм», «Школа безпеки» , шаховий клуб «Шанс», «Казковий дивограй», «Пізнайки»,  «Колектив естрадної пісні», «Хореографічний».

      В  36 групах  навчається 535 вихованців віком від 4-х до 18- и  років, що складає 20 % від загальної кількості дітей у місті.

  Дітей  дошкільного віку -132 вихованця, молодшого шкільного віку -135 вихованців, середнього - 208, старшого -- 60.

      Центр реалізує завдання позашкільної освіти за такими напрямами:

            художньо-естетичний                   -   14 груп,    223 дітей,
             науково-технічний                        -   10 груп,    139 дітей,
            туристсько-краєзнавчий                -    3 групи 45 дітей,
            фізкультурно-спортивний             -    2 групи,   30 дітей
             гуманітарний -                              -     6 груп,     90 дітей
            соціально-реабілітаційний            -    1 група,    12 дітей.

 Соціальний паспорт

Діти-сироти
Діти-напівсироти
Діти-з малозабезпечених сімей
Діти-з особливими потребами
Діти-з багатодітних сімей
1
3
12
17
26

Пріоритетні напрямки роботи
 -         здійснення роботи зі збереження та розвитку   мережі  гуртків;
 -         продовження роботи щодо програмно-методичного забезпечення керівників гуртків;
 -         оновлення  інформаційного банку даних  обдарованих дітей ;
 -         впровадження сучасних інноваційних технологій у навчально-виховний процес   та здійснення їх науково-методичого забезпечення;
 -           робота щодо охоплення позашкільною освітою з метою соціальної адаптації та реабілітації дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,
 -         продовження роботи щодо залучення до співпраці  батьків;
 -           робота щодо проведення заходів популяризації та пропаганди здорового способу життя серед дітей і молоді.
                                                        

Педагогічний   колектив  ЦДЮТ  продовжує працювати над  реалізацією державної політики у сфері освіти щодо забезпечення сприятливих  умов для виявлення  обдарованих дітей, розвитку їх природних здібностей. З цією метою:
-         Створено банк даних «Дитяча обдарованість».
-         Проводиться конкурс   «Гордість і надія   центру».
-         За підсумками року кращі гуртківці заносяться на центрівську «Дошку пошани».
-         Постійно діють   виставки робіт   вихованців декоративно-ужиткового напрямку.
-         Проводиться   презентація виконавців вокального  та хореографічного гуртків   на святах  ЦДЮТ та міських заходах.
-         Організовуються персональні виставки вихованців центру, як в закладі, так і в музеї історії міста.
-     В практику роботи Центру впроваджено свято - вшанування переможців     
      областних та Всеукраїнських виставок, конкурсів.
--        Щороку кращі з кращих вихованців гуртків, неодноразові           переможці обласних і Всеукраїнських масових заходів отримують стипендію міської ради.
     Широкого використання набувають інформаційні технології та інтерактивні методи навчання: «Перше знайомство», «Ділова гра», «Інтерв’ю», «Самооцінка», «Мозковий штурм»  «Робота парами».

     Один із методів, що передбачає спільну діяльність педагога і вихованця на якісно новому рівні, є метод проектів. Проекти  «Краса рідного краю» та               « Від лозини – до корзини» стали одними з кращих серед методичних матеріалів  центру.

     Кожна людина має талант і право на його реалізацію
Значною є увага колективу працівників центру до організації роботи з пільговими категоріями дітей та дітей з особливими (обмеженими) потребами. Продовжує функціонувати гурток «Веселкові візерунки» (керівник Гуменюк С.О.).  В гуртку діти почуваються добре, комфортно. Тут створені умови для сприяння соціокультурній реабілітації та інтеграції дітей з особливими потребами, розкриття їх бажань, здібностей і можливостей.
    Щорічно вихованці гуртка готують поробки, сувеніри, які демонструють на виставках. Що проходять в місті та під час різноманітних заходів в центрі реабілітації дітей і людей похилого віку
   Вихованка гуртка Попович Анна (яка також відвідує гуртки «Оригамі», «Бісерне рукоділля») є учасником обласного фестивалю творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір в себе»
    Під час   фіналу 21-го фестивалю, що проходив в 2013,  роботи вихованки центру відзначені спеціальним призом.

    Наймолодші члени центрівської родини -  вихованці гуртка «Пізнайко» долають перші сходинки в країну знань. (Керівник Кравчук Зоя Анатоліївна).

   Відвідують гурток залюбки, адже пізнають на заняттях стільки незвичайного, цікавого: вчаться читати, писати, а ще майструвати, малювати. І звичайно все це у формі захоплюючої гри.

      Створювати затишок, своєрідний комфортний побут, вчимося в гуртку «Естетика побуту»  керівник Войцехівська Наталія Михайлівна. Опановуючи техніку вишивки атласними стрічками вихованки гуртка вкладають у них свої думки і навіть мрії.

    Формування  інтересу до здорового способу життя , зміцнення здоров’я, здобувати туристичні уміння та навички, долати труднощі в екстремальних умовах сприяють заняття учнівської молоді в гуртках «Спортивний туризм», «Школа безпеки». Керівник гуртків Галанзовська ВалентинаТимофіївна проводить також краєзнавчу  та дослідницьку роботу. 
       Вихованці гуртків – переможці обласних змагань юних рятівників . Призери  обласних змагань з техніки пішохідного туризму, кубків області з краєзнавства.

За час навчання юні туристи побували в різних куточках України, здійснили багато цікавих подорожей і екскурсій, виконали нормативи на значок «Турист України».

    Виявлення нахилів і здібностей дітей з дошкільного та шкільного віку, забезпечення умов їх реалізації здійснюється в об’єднанні «Барви» під керівництвом здібного педагога Іванцової Анжели Петрівни

       Вихованці об’єднання виявляють стійкий інтерес до декоративно-ужиткового мистецтва, привчаються до нелегкої творчої праці. Розвивають свої здібності, вчаться творити дивовижні картини не лише пензлем, олівцем, а й за допомогою різноманітних матеріалів різними техніками: витинанки, напилювання манкою, пластилінова пластика та ін. 
    Гуртківці – постійні учасники та переможці міських, обласних, Всеукраїнських виставок, конкурсів, змагань.


    Особливо цікавий і бажаний для дітвори гурток «Сувенір»  керівник- досвідчений педагог Гуменюк Світлана Олександрівна.

   Різноманітна тематика поробок, досконала техніка виконання, естетичне оформлення притаманні поробкам, які власноруч виготовляють гуртківці. 
    Обереги, картини, вази, м’які іграшки, композиції, різноманітні прикраси. Матеріали для творчості слугують: пластилін, шкіра, хутро, папір, тканина та ін. 
Дуже є цінним те що у своїй роботі діти використовують природній матеріал – листя, стебла, плоди і насіння різноманітних  культур та інші рослини. 
Натхненні, добрі, позитивні роботи дивують не лише козятинців, а й вражають своєю оригінальністю відвідувачів обласних,Всеукраїнських виставок, конкурсів.
 Серед призерів Всеукраїнських виставок, конкурсів, акції, фестивалів:
  - «Космічні фаназії»
  - «На свято Миколая творча іскорка палає »
  - «Український сувенір»
  - «Новорічна композиція»
  - «Сурми звитяг»  є вихованці гуртка «Сувенір»


    Гарними здобутками розпочали навчальний рік вихованці шахового клубу «Шанс». Звання Чемпіона області з шахів серед юнаків до 16 років знову виборов Трайдакало Максим. Надіємось і на подальші успіхи юних шахістів. Прогнозувати перемогу над вправним суперником вчаться юні шахісти в шаховому клубі «Шанс» (керівник гуртка Рубан О.І.). За роки роботи клуб має чемпіонів області, призерів шахових турнірів, чемпіонатів та розрядників.

    Артистичні здібності формуються, шліфуються в хореографічному колективі «Колорит» (керівник Машевський А.В.)

    Юні вихованці  студії естрадної пісні   - активні учасники оглядів, фестивалів, святкових концертів. Рівняються на свого керівника Фабіцьку Т.В. – переможця обласних конкурсів вчительських творчих родин «Від землі, від роси, від любові»

    З традиційним мистецтвом Японії «Оригамі» та сучасними напрямками його розвитку в світовій культурі, популяризація цього мистецтва в Україні знайомляться вихованці гуртка, який  працює лише 3 роки   під керівництвом талановитого педагога Лукашук І.М. , але мають вагомі здобутки:
   в обласному конкурсі-виставці «Мистецтво Оригамі»
   в обласному конкурсі «Майстри Оригамі»
   в обласній виставці «Наш пошук і творчість – тобі, Україно»
   в Всеукраїнській виставці-конкурсі «Український сувенір»


    Найкраці подарунки – яскраві, оригінальні на будь-який смак власноруч виготовляють вихованці гуртка «Бісерне рукоділля » також під керівництвом Лукашук І.М.

   Давньому Українському ремеслу – плетінню з лози навчає дітей керівник гуртка «Чарівна лоза»  Бережнюк Ф.І. – талановитий майстер-умілець з народних ремесел  з дивовижними, неповторними, самобутніми виробами з лози виготовленими вихованцями гуртка милуються не лише козятинці. Серед його вихованців – переможці обласних виставок учнівської творчості, конкурсів юних майстрів народних ремесел та Всеукраїнських виставок

   Гурток радіоелектронного конструювання згуртував юнаків шкіл міста, ВПТУЗТ, які прагнуть оволодіти знаннями з радіотехніки (керівник Мельничук О.І.)

    Вихованці гуртка добре відомі в області як постійні переможці обласних змагань з Радіоелектронного конструювання та активні учасники Всеукраїнських змагань.
                                           
     Уміння педагогів ЦДЮТ правильно використати свій педагогічний досвід, методи і прийоми навчально-виховного впливу відповідно до ситуації, взаємна довіра, симпатія, емоційність у відносинах з дітьми, стали важливою умовою ефективної роботи.   Про  це свідчить результативність роботи колективу ЦДЮТ .


 2009-2010 н.р.
115 вихованців  взяли участь в 20 обласних масових заходах, 4 -Всеукраїнських.
 Здобули 64  призових місць, в тому числі 5 - на Всеукраїнських масових заходах
2010-2011 н.р.
 117 вихованців   взяли участь в  24 обласних масових заходах,   4 -Всеукраїнських.
  Здобули 60 відзнак, з яких 5 на Всеукраїнських масових заходах.
2011-2012 н.р.
210 вихованців  стали учасниками 27 обласних масових заходів, в тому числі 6 Всеукраїнських.
 Здобули 65візднак у тому числі 3 у Всеукраїнських масових заходах

2012-2013 н.р.
 Нагород – 73.   Кількість учасників – 150;  участь в 21 масовому заході.
Всеукраїнського рівня – 3.
 
   Серед експонатів Всеукраїнського фестивалю «Писанковий рай 2013», який проводився напередодні світлого свята Пасхи відзначені   Дипломом оргкомітету писанки, виготовлені майстрами центру – педагогами та їх вихованцями.

    В серпні 2013 року вихованці гуртка «Чарівна лоза» та керівник гуртка Бережнюк Ф.І. взяли участь в Міжнародному пленері з лозоплетіння, що проходив в м. Києві. За високий рівень виконання об’єктів ленд- арту відзначені грамотами Міністерства науки і освіти України.

    Приваблювали поціновувачів декоративно- ужиткового мистецтва поробки вихованців гуртків центру на обласній виставці-звіті «Поділля. Творчість. Діти.»,  що відбувалась в рамках заходів Року дитячої творчості.

      Адміністрацією  центру   з метою створення сприятливих умов щодо забезпечення підвищення професійної компетентності педагогічних працівників,    підготовлено  методичні рекомендації для керівників гуртків за темами:
-         «Метод проектів у формуванні ціннісних орієнтирів дітей і молоді у позашкільному закладі»;
-         «Опис методики колективної творчої справи за Івановим І.П.;
-         «Суть інтерактивної методики навчання і виховання»;
-         «Організація та проведення майстер – класів»;
-         «Ігрові технології».

     Розпочато роботу  щодо створення портфоліо  кожного керівника гуртка.

     З метою удосконалення структури, змісту та форм  роботи з педагогічними кадрами     проведені засідання педагогічної ради за темами:

-         «Самоосвіта – один із шляхів підвищення педагогічної майстерності»;
-         «Програма розвитку центру дитячої та юнацької творчості на 2011- 2015 роки та завдання педколективу з її реалізації»;
-         «Шляхи розвитку творчої активності вихованців»;
-         «Робота педагогічного колективу щодо впровадження інноваційних технологій в навчально-виховному процесі».
-         Розвиток творчого потенціалу особистості  вихованців та створення ситуації успіху в навчально-виховному процесі»;

         Практикуються педради у формі засідань, круглих столів, діалогу, відвертої розмови, ділової гри, практичної конференції.

          Стали традиційними конкурси:
-         «Творче заняття року»;
-         «Краща методична розробка заняття, теми»;
-         «Мої творчі знахідки і надбання».

        Запорукою досить високих результатів у формуванні особистості вихованців гуртків центру є співтворчість педагогічних працівників зі своїми вихованцями і співпраця з їх батьками.

        З цією метою керівники гуртків організовують і проводять батьківські збори, відкриті заняття, родинні свята, індивідуальні консультації, бесіди з питань участі дітей в житті гуртка. Цікаво проходять і загальноценрівські свята з участю батьків – Дні відкритих дверей, День народження центру, новорічні свята, «Для вас любі мами», «Хочу бути мужнім, сильним, витривалим» і т.д.

    З ініціативи батьків створено благодійний фонд центру. За 2011 – 2012         
навчальний рік було зібрано кошти в сумі 12 тисяч гривень, які, згідно рішень батьківського комітету, використовувались на придбання матеріалів для роботи гуртків, відрядження вихованців центру на обласні змагання, ремонт, проведення масових заходів.

      Організація дозвілля – один з традиційних напрямків діяльності  ЦДЮТ, який вирішує комплекс завдань, пов’язаних із включенням дитини в органічний для неї світ гри, змагання, розваг. Найбільш дієвою формою  виховної  роботи в  ЦДЮТ  є залучення вихованців  до різноманітних конкурсів, акцій, фестивалів, ігрових  та концертних програм. Щорічно центр охоплює дозвіллєвою діяльністю більше 5 тис. дітей міста.
   
     Спрямувати свою творчість на збагачення, вдосконалення здібностей, навичок і потреб, мають змогу діти під час гри-подорожі творчими майстернями «Думаємо, вигадуємо, творимо» . 

    Проявити   обдарованість діти  можуть у масових заходах, які проводяться в клубі «Дозвілля»,  девіз  якого «Відпочиваючи -  навчаємось!» 

   В 2013 році розпочато роботу  табору відпочинку «Дивосвіт».

      Традиційно   центр є ініціатором та організатором  циклу міських заходів, присвячених Міжнародному  Дню захисту дітей, Дню міста  «Живи та квітни рідне місто», Дню Незалежності України, загальноміського свята «На хвилях прощального вальсу». Усі масові заходи сплановані таким чином, щоб залучити якомога більше учнівської молоді, де вона змогла б проявити свої різноманітні здібності, організовано провести вільний час.

1 коментар: